Už nám je 90 let a

00 dní 00 hodin 00 minut 00 sekund

Kvíz: Chováme stále tento druh?

Máte správně

#1. Lachtan tmavý

První dva lachtany tmavé neboli kalifornské získala Zoo Praha roku 1934 díky finančnímu daru komika Vlasty Buriana. Jmenovali se Hýta a Batul a těšili se velkému zájmu návštěvníků. V současnosti chováme neméně populární lachtany jihoafrické.

Další

#2. Slon indický

V roce 1933 přišel do zoo mladý sameček Baby, který byl velmi populární – v prvních letech dokonce chodil po zoo volně, jen v doprovodu ošetřovatele. Dnes v našem Údolí slonů v horní části zoo žije devítičlenná skupina. Nejstarší je šedesátnice Gulab, nejmladší jsou roční samičky Lakuna a Amalee.

Další

#3. Kondor andský

V roce 1937 se podařil chovatelský úspěch světového významu – odchov mláděte kondora andského. Z vejce sneseného na Velikonoce se po dvou měsících vyklubalo mládě, o které se okamžitě začali starat oba rodiče. Dnes chováme kondora královského a kondora menšího.

Další

#4. Medvěd lední

Medvědy lední u nás chováme nepřetržitě od roku 1932. Samička Ilun (Sněhulka), která se narodila roku 1942, byla vůbec prvním uměle odchovaným mládětem medvěda ledního na světě. V současnosti pro naše medvědy plánujeme nové prostorné výběhy, které by nahradily již nevyhovující expozici z dob první republiky.

Další

#5. Želva obrovská

První želva obrovská žila v Zoo Praha dle dostupných údajů snad již v roce 1948. Z naší současné skupiny, kterou najdete v Pavilonu velkých želv, u nás žije nejdéle samec Toro, který dorazil v roce 1993.

Další

#6. Hroch obojživelný

Prvního hrocha jménem Petr získala Zoo Praha již roku 1933 od zkrachovaného cirkusu Kludský. Od té doby je chováme takřka nepřetržitě. V roce 2013 jsme pro ně otevřeli nový pavilon v horní části zoo, kde lze sledovat hrochy i pod hladinou.

Další

#7. Tučňák patagonský

Druhý největší druh tučňáků bylo možné v Zoo Praha vidět v polovině 60. let podobně jako tučňáky Humboldtovy. Ty na rozdíl od prvních jmenovaných stále chováme. Početná skupina obývá vlastní pavilon s bazénem poblíž hlavního vchodu.

Další

#8. Šimpanz

Prvním lidoopem v pražské zoo se stala šimpanzí samička Moke, která dorazila v roce 1950, třebaže se vedení zoo pokoušelo získat šimpanze už od roku 1938. Populární byl také pár Hurvínek a Mánička. Šimpanze jsme chovali do roku 1999, kdy již dosloužil starý pavilon opic.

Další

#9. Vlk eurasijský

Jednou z prvních zvířecích obyvatelek, která se v zoo zabydlela ještě před jejím otevřením, byla vlčice Lota, která pocházela z Trebušan na Podkarpatské Rusi. V jejím původním výběhu, který vyprojektoval slavný německý budovatel zoologických zahrad a obchodník se zvířaty Hagenbeck, dnes bydlí pandy červené. V současnosti můžete pozorovat vlčí rodinu v horní části zoo.

Další

#10. Aligátor severoamerický

Aligátoři původně obývali bazén, který se nacházel na místě dnešního kamenného bludiště u pavilonu Afrika zblízka. Později zde pobýval krokodýl nilský. Z řádu krokodýlů nyní chováme gaviály indické v pavilonu Čambal.

Dokončit

Zpět na rozcestník

Stačí kliknout na tlačítko „Zpět“ a my vás zavedeme na hlavní rozcestník